Son Dakika Haber

Son dakika haber olarak gündemin en güncel konuları karar.com’da. Farklı alanlarda birçok gelişimle son dakika haberlerine şekilde ilerliyor bir bakalım. Bursa Ticaret Odası’nda konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “yılsonu sürprizi gelebilir” diyerek cari dengenin her an değişebileceğini ve dengelerin değişeceğinden bahsetti. Yapısal krizin önüne geçileceğinden bahseden Berat Albayrak 2008 yılında yaşanan kriz gibi olmayacağını ve her türlü krizin üstesinden gelineceğinin altını çizdi. Ekonomi konusunda son dakika haberi olarak başka bir konuya değinelim. Piyasalarda yaşanan olumlu durumlar yabancıların Türkiye’ye olan ilgisini artırdı. Son dönemlerde Ankara, İstanbul gibi büyük şehirlerde yatırım yapmak için kollarını sıvayan yabancı yatırımcılar adeta birbiriyle yarışıyor. Hürriyet Gazete yazarı Erdal Sağlam bankacılarla yaptığı görüşmeler neticesinde piyasanın iyileştiğini ve birçok yabancı yatırımcının Türk banka ve şirketlerle görüşmek için sıraya girdiğini anlatıyor. Türkiye piyasasına girebilmek için çabalayan yabancı yatırımcıların ülkemiz açısından oldukça faydalı olacağını belirtmek lazım.

 

Son dakika haberlerinde güncel konularda farklı durumlar göze çarpmakta. Ataşehir’de yaşanan ilginç olay bir babanın kızının erkek arkadaşıyla arasında geçmekte. Kızına sevgilisi tarafından şantaj yapıldığını öğrenen öfkeli baba, kızını erkek arkadaşıyla buluşmasını sağlayarak iki kişiye kızının bulunduğu yere geldi. Silahlı olan baba zorla kızının erkek arkadaşının cep telefonunu aldı. Saniye saniye kameralara yansıyan olay görenleri hayrete düşürdü. Dün 14,00 sularında yaşanan olay güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Kızı ile iki yıldır aşk yaşayan R.D. babanın nakliye firmasında çalışan muhasebeciydi. Baba kızının olayı anlatmasıyla bütün gerçekleri öğrendi. Kızı ile iki yıldır aşk yaşayan muhasebeci telefonunda bulunan görüntüleri şantaj olarak kullanmış ve sürekli sevgilisinden para istemiştir. Telefondaki görüntülerin etrafa yayılmasından korkan kız bir çok kez talep edilen parayı vermiş ancak bir türlü durumdan kurtulamamıştır. Son olarak çareyi babasına bütün olayları anlatmak da bulan kız, sevgilisinin babası tarafından zor durumda kalmasını sağlamıştır.

 

Son dakika haberi olarak güncel konulara devam edelim. Yunanistan’da yapılan bir haberde Türk askeri gücüne dikkat çeken spiker yerli ürün olan Şahi’yi görünce şaşkınlığını gizleyemedi. Türkiye’nin son dönemlerde askeri güç olarak ileri seviyelere çıkması birçok ülkeyi etkilediği gibi Yunanistan’ı da etkisi altına aldı. Geleceğin silahı olan Şahi-209 elektromanyetik top olarak karşımıza çıkıyor. Avrupa’da adından söz ettirmeyi başaran Türkiye askeri alanda birçok yenilik yaparak dünyada adını duyurmaya çalışıyor. Oldukça uzun süre gündemde olan Şahi görenleri hayran bırakıyor. Türk gücünün zekâ ile birleşmesiyle meydana gelen elektromanyetik top dış ülkelere bağımlılığımızın ortadan kalktığını gösteren somut bir delil.

 

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *